Zimowe wieczory pod kołderką / Obniżenie napięcia u czworonogów

Za oknem grudzień i wielu z nas najchętniej zapadłoby w sen zimowy, by w ciepełku i spokoju przetrwać ten nieżyczliwy okres. Niestety choćby z fizjologicznych powodów nie jesteśmy do tego zdolni, a życie wymaga od nas, abyśmy nadal funkcjonowali, jak podczas reszty roku. Wygrzebujemy więc z szaf i skrzyń cieple ubrania, czapki i szaliki, a gdy tylko jest to możliwe, staramy się nie wychodzić spod ciepłej kołdry, do póki nie zostaniemy do tego zmuszeni przez bliskich lub obowiązki. Pod kołdrą jest miło i przytulnie – każdy to wie. Pies też.

Wspólny dom to wspólne ciepło

Mieszkając z psem dzielimy z nim swój czas i przestrzeń. Każde z nas ma swoje łóżko, a czasami jest ono wspólne. Każde z nas ma swoją miskę, choć niektórzy jedzą tą samą łyżeczką. Dlaczego więc każde z nas nie miałoby mieć własnej kołderki, nawet gdy czasem zdarzy nam się spać pod jedną? Twój pupil z pewnością ucieszyłby się na samą myśl o posłanku, w którym czeka na niego jego własna kołdra obciążeniowa, wykonana specjalnie dla niego i dobrana indywidualnie do niego. Tego typu kołdry od lat przynoszą ulgę ludziom borykającym się z różnymi dolegliwościami. Kołderkę TITO dedykujemy naszym czworonożnym przyjaciołom.

Kołderka sensoryczna dla psa posiada wypełnienie z mikrokulek wykonanych ze stali nierdzewnej, które zostały równomiernie rozłożone na całej jej powierzchni. Dzięki temu nakrycie wywiera na ciało psa delikatny nacisk prowadzący do rozluźnienia mięśni głębokich, w wyniku czego pies skuteczniej wycisza się i relaksuje. Ta funkcja docisku wywiera korzystny wpływ na pupila, gdy ma on za sobą długi spacer lub intensywny trening, po którym potrzebuje odpoczynku i wyciszenia. Stymulacja ciała i układu nerwowego zwierzęcia odbywa się automatycznie, wystarczy nakryć pieska i pozwolić mu odprężyć się.

Na dobre i złe chwile

Mawia się, że szczęśliwy pies to zmęczony pies, bo czy długi spacer albo wesoła zabawa z panciem nie świadczą o przeżytym szczęściu? Kołderka regeneruje organizm po aktywnym dniu i pozwala odzyskać siły, a lepszy sen przekłada się na prawidłowy rozwój czworonoga. Ale nakrycie z obciążeniem może także pomóc właścicielom mniej stabilnych psów zapewnić lepszą kontrolę w sytuacjach wywołujących lęk i panikę. Stymulacja kołdrą przeciwdziała nadmiernej ilości bodźców oraz uspokaja zwierzę, gdy jest ono nadpobudliwe lub ma problemy z agresją.

Ulubiona kołderka pieska pomoże mu radzić sobie z lękiem separacyjnym, gdy z tęsknotą czeka na powrót właściciela. Pies nie musi być zawsze nakryty kołdrą; niektóre psy lubią przegrzebać całe posłanie, zrobić kilka kolek wokół własnej osi i dopiero ułożyć się wygodnie w tak przygotowanym legowisku. Jest to tym przyjemniejsze, że poszewka kołdry wykonana jest z miękkiego weluru, który utrudnia przedzieranie się sierści do jej wnętrza. Poszewka wyposażona jest w zamek, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.

Pies z charakterem

Większość psów może korzystać z kołderki obciążeniowej bez zastrzeżeń. Nie zalecamy jednak stosowania kołderki w przypadku psów ze schorzeniami skóry, alergiami czy ranami na ciele, a także z dolegliwościami układu oddechowego. Bywają natomiast zdrowe psy z ostrym charakterkiem. Lubią one poszarpać coś od czasu do czasu. Taki piesek z pewnością pokocha naszą kołdrę, ale korzystać z niej powinien jedynie wtedy, gdy możemy nadzorować, jak ją traktuje.