Spraw, by Twój pupil wyciszył się w 15 minut!

Twój pies jest często pobudzony? Nie radzi sobie z emocjami? Albo po prostu chcesz go wyciszyć wieczorem? Podpowiadamy, jak uspokoić psa w 15 minut!

Spacer lekiem na całe zło

Jeśli Twój pies jest nadpobudliwy, uwielbia ruch lub po prostu dobrze działa na niego spacer – daj mu możliwość wybiegania się. Czasami pobudzenie naszych czworonogów wynika ze znudzenia, często spędzają cały dzień w domu, a ich zachowanie ma zwrócić naszą uwagę. Wyjdź na krótki spacer, pozwól mu się zmęczyć, a od razu Twój pupil będzie spokojniejszy. Wybierz trasę, gdzie nie będzie dodatkowych bodźców – ludzi, zwierząt czy innych atrakcji, które dodatkowo pobudzą Twojego psa.

Masaż

Nie masz czasu na spacer? Pada deszcz i nie chcesz wychodzić? Możesz uspokoić swojego pupila masażem. Tak, psy tak jak ludzie, uwielbiają masaże! Zacznij od wykonywania delikatnych okrężnych ruchów wokół uszu, następnie masuj głowę, kark i wzdłuż kręgosłupa kieruj się ku ogonowi.  Nie zapomnij o klatce piersiowej i brzuchu. Ruchy wykonuj spokojnie, delikatnie i powoli. Dzięki takiej aktywności nie tylko Twój pies się wyciszy, ale też nawiąże z Tobą wspaniałą więź! Uwaga – to uzależnia

Kołdra obciążeniowa

Spróbuj przykryć swojego czworonoga kołdrą obciążeniową, która ma działanie terapeutyczne. Dzięki lekkiemu dociskowi daje poczucie uścisku i działa odprężająco na mięśnie zwierzęcia. Równomierne i jednolite obciążenie zmienia działanie układu nerwowego, dlatego pies staje się mniej rozdrażniony i podatny na bodźce z zewnątrz. Dodatkowo pomaga walczyć z bólem, który często jest przyczyną agresywnego zachowania czworonogów. Już 15 minut wystarczy, by Twój pupil zrelaksował się i uspokoił. Sprawdź!

Zajęcie dla psa

Uspokajająca zabawa jest dobrym sposobem na wyciszenie psa. Możesz schować mu karmę, której będzie szukał – taka aktywność uczy go cierpliwości. Podczas takich zabaw możesz trenować zachowania pożądane – nagradzaj pupila smaczkami. Zdrowe przekąski znajdziesz u nas!

Dobrym sposobem na wyciszenie psa jest również zapewnienie mu odpowiedniego gryzaka, szczególnie szczenięta potrzebują takiej aktywności. Żucie i gryzienie powoduje wydzielanie się serotoniny zwanej hormonem szczęścia oraz obniża poziom stresu w organizmie psa. Wystarczy 15 minut, a Twój pies się uspokoi

Indywidualne podejście

Pamiętaj, że każdy pies jest inny, dlatego wybierz to, co jest najlepsze dla Twojego czworonoga. Jako właściciel najlepiej rozpoznajesz co jest przyczyną pobudzenia i jak ją niwelować. Daj znać czy nasze propozycje pomogły Ci odprężyć Twojego pupila!