5 zalet stosowania rampy dla psa

Rampa dla psa to fantastyczna pomoc dla Ciebie i Twojego pupila! Czym jest rampa i jak działa? To produkt, który ułatwi Twojemu psu wchodzenie i wychodzenie z samochodu. Rampa zapewnia bezpieczeństwo i komfort w pokonywaniu przeszkód oraz ułatwia dostęp do środka transportu. Jest lekka i bardzo łatwa w użyciu. Bez problemu rozłożysz ją i pomożesz swojemu pupilowi z łatwością wejść do samochodu. Została wykonana z wysokiej jakości materiałów – naturalnego drewna i materiału antypoślizgowego.

Rampa jest funkcjonalna. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, więc możesz ją wozić ze sobą zawsze. To fantastyczna pomoc dla tych, którzy lubią podróżować, ale także dla tych, którzy jeżdżą na spacery z pupilem poza miasto. Dlaczego warto zainwestować w ten produkt?  Powodów jest wiele! Poniżej zajdziesz 5 zalet rampy dla psa.

1. Ułatwia Twojemu psu życie

Małe psy mają problem z wsiadaniem i wysiadaniem z auta. Jest to związane z ich naturalną budową ciała – mają ograniczony zakres ruchów, natomiast duże psy mogą być zwyczajnie niechętne, by pokonywać taką przeszkodę, jaką jest wskakiwanie i wyskakiwanie z samochodu. Tutaj z pomocą przychodzi rampa dla psa, która ułatwia zwierzętom przemieszczanie się. Twój pies będzie mógł bezpiecznie i komfortowo opuścić środek transportu lub do niego wejść.

2. Ułatwi Twoje podróże

Lubisz podróżować? Zabierasz psa na spacery pod miastem? Koniecznie zadbaj o swój komfort i weź ze sobą rampę dla psa! Jeśli Twój pies jest duży i ciężki, ma problemy ze stawami, a Ty musisz pomóc mu w wejściu i wyjściu z samochodu, narażasz także swoje zdrowie. Takie obciążenie kręgosłupa może powodować przykre konsekwencje w przyszłości. Możesz ułatwić sobie i psu pokonywanie trudności.

Kąt nachylenia rampy zmienia się w zależności od rodzaju samochodu i wysokości. Z łatwością rozłożysz rampę, oprzesz ją o auto i dostosujesz kąt nachylenia. Antypoślizgowy materiał zapewni bezpieczne i komfortowe wchodzenie i schodzenie Twojemu pupilowi. Rampa samochodowa jest przeznaczona dla psów, które ważą nawet 88kg ! Zadbaj o zdrowie swoje i Twojego pupila.

3. Mniejsze obciążenie stawów

Niewiele osób wie, że obciążając stawy małego psa, przyczyniamy się do późniejszych problemów zdrowotnych naszego pupila. Stosowanie rampy jest działaniem prewencyjnym, chroniącym stawy Twojego małego przyjaciela. Duże psy natomiast podczas skakania dodatkowo obciążają stawy, co może powodować różnego rodzaju urazy. Przyczyny zapalenia stawów czy chorób zwyrodnieniowych stawów są różne – często jest nim wiek, rasa czy nadwaga. Jeśli Twój pupil jest już seniorem rampa dla psa będzie wspaniałą pomocą dla niego w poruszaniu się, zapewni mu także samodzielność.

4. Mniejsze ryzyko urazów

Skakanie jest najczęstszą przyczyną urazów u psów. Wszelkie kontuzje spowodowane aktywnością lub czynnikami zewnętrznymi przysparzają psu wiele cierpienia – ból, problemy z poruszaniem się, dyskomfort czy inne dolegliwości sprawiają, że Twój pupil cierpi. Pies staje się wtedy apatyczny i niechętny do jakiejkolwiek aktywności. Dlatego warto zapobiegać tego typu problemom. Dzięki rampie dla psów niwelujesz ryzyko powstawania urazów !

5. Zdrowie i długie życie Twojego pupila!

Każdy pies z wiekiem zaczyna chorować, ale dzięki rampie dla psa możesz podnieść komfort życia swojego pupila, nawet jeśli boryka się z problemami zdrowotnymi. Warto też wcześniej zadbać o stawy i układ kostny psa i stosować rampę jak najwcześniej. Szczeniaki, mimo tego, że wyglądają na zdrowe i ruchliwe, też nadwyrężają swoje stawy podczas skakania. Dlatego bez względu na rasę, wiek czy wagę Twojego pupila, zadbaj o jego zdrowie. Pomoże Ci w tym rampa dla psa!