6 prezentów, które pokocha Twój pupil

Pamiętajcie o braciach mniejszych – naszych ukochanych czworonogich towarzyszach. Przez cały rok wiernie nam służą i zawsze możemy na nich liczyć. Czy wracasz do domu po ciężkim dniu w pracy, czy tylko na chwilę wyskoczyłeś do sklepu po brakujący składnik na świąteczne ciasto, Twój pies zawsze czeka na Ciebie przy wejściowych drzwiach uśmiechając się od ucha do ucha, a w oczach ma czystą miłość dla Ciebie. Nadchodzące święta to najlepszy moment, aby w wyjątkowy sposób odwdzięczyć się przyjacielowi za to, że codziennie jest przy nas.

Zabawa z psem

Najskuteczniejszą formą budowania relacji z psem jest zabawa. Jest to niezawodny sposób na wyładowanie nadmiaru energii ale także najłatwiejsza metoda komunikowania się z naszym pupilem. Poprzez zabawę łatwiej nauczysz psa komend i sztuczek ale przede wszystkim zdobędziesz jego uwagę, bez której trudno będzie nauczyć go czegokolwiek. Nowy szarpak z piszczałką będzie świetną motywacją do spędzenia z pieskiem czasu na zabawie oraz okazją do zacieśnienia z nim więzi, gdy pogoda nie zachęca do spacerów.

Gryźć, gryźć, gryźć!

Psy lubią gryźć, zęby to ich główne narzędzie i robią z niego użytek przez całe swe życie. Szczególnie młode psy, którym dopiero rosną zęby, mają zwiększoną potrzebę gryzienia, a odpowiednia higiena jamy ustnej psa pozwoli mu cieszyć się zdrową szczęką także na starość. Prawdziwe gryzaki z poroża stanowią idealne połączenie zajęcia czymś psa, a zarazem dbania o jego zdrowie poprzez czyszczenie zębów. Naturalne gryzaki są przy tym niezwykle wytrzymałe, co jest dodatkowym atutem w przypadku psów szybko niszczących zabawki.

Dobry gryzak może także pomóc dbać o dobrą kondycję fizyczną czworonoga, a rozmaitość kształtów sprawi, że zabawa w aportowanie, gryzienie i szarpanie nigdy nie będzie nudna. Zestaw szarpako-gryzaków wykonanych ze sznura w naturalnej kolorystyce pozwoli na stymulację mózgu psa oraz rozładuje stres i napięcie. A jeśli chcesz uatrakcyjnić pieskowi zabawę, możesz uzupełnić ją o smaczki i podarować mu wytrzymały gumowy gryzak w kształcie owocu, wyposażony w możliwość schowania smaczków w jego wnętrzu.

Chwile psiego relaksu

Psy naprawdę tęsknią za nami, gdy nas nie ma, a że kiepsko znają się na zegarkach, to i rozłąka przez 15 minut może być dla nich przykra. Warto zapewnić im wtedy zajęcie inne niż niszczenie kanapy czy wycie w niebogłosy. Dental sticks o smaku banana i masła orzechowego to pyszny przysmak dla każdej psiny, która uwielbia żuć. Pałeczki są pełne minerałów i witamin, co przekłada się na lśniącą sierść i poprawę oddechu. Produkt jest lekkostrawny i wykonany z naturalnych składników. Aż samemu chce się chrupnąć.

Na dłuższą rozłąkę polecamy interaktywną zabawkę pozwalającą na trening pamięci i ćwiczenie inteligencji. Drewniana plansza w kształcie psiej łapy posiada wgłębienia na karmę, którą można zasłonić kolorowymi klockami. Piesek musi pogłówkować, by dobrać się do przysmaku, co może mu zająć dłuższą chwilę. Jest to niezawodny spowalniacz jedzenia, wskazany dla psów zbyt szybko pochłaniających pokarm. Nie zapomnij więc, by na czas umieścić pod choinką jakiś drobiazg dla swojego czworonożnego przyjaciela. W końcu to też członek rodziny.